Du är här:Start > Kontakt > Kontaktpersoner

Kontaktpersoner

Medarbetare

Johanna Fredrixon Tjänstledig Pastor och församlingsföreståndare

076-321 91 97
johanna@eq-ingarp.se

Sven Holmqvist Pastor och tf församlingsföreståndare

070-620 42 99
sven.h@live.se

Anders Bengtsson Pastor

072-717 49 00
anb@telia.com

Styrelsen

Agneta Johansson Församlingsordförande

0381-400 47
070-570 49 13
herderyd@gmail.com

Daniel Björketun Vice församlingsföreståndare och styrelsemedlem

0381-411 72
070-278 75 12
daniel.bjorketun@vetlanda.se

Henrik Källner Styrelsemedlem

070-375 27 24

Anna Karin Frisk Sekreterare i församlingsstyrelsen

070-387 26 38
annakarin.frisk@eksjo.se

Ida Hjalmarsson Styrelsemedlem

073-807 23 51
ida.andersson@gmail.com

Kalle Hörlén Styrelsemedlem

070-698 09 14
kalle@norrbyangar.se

Anders Jonliden Styrelsemedlem

070-872 08 77
anders.jonliden@gmail.com

Equmenia Ingarp

John Themar Ordförande i Equmenia Ingarp

076-765 85 95
john.themar@gmail.com

Ingarps Ungdomskör

Alva Palmgren Bokningsansvarig för Ingarps Ungdomskör

072-720 01 41
palmenalva@gmail.com

Uthyrning

Margaretha Martinsson Ansvarig för uthyrning

0381-400 90
073-031 73 00
m_ingarp@yahoo.se

Hemsidan

Ingemar Ohlsson Ekonomiansvarig / Ansvarig register och hemsida

073-023 35 02
ingemar.ohlsson@bitlog.se

Lukas Hjalmarsson Hemsideansvarig

070-399 60 77
lukas_hjalmarsson@hotmail.com

Vaktmästare

Gerd Ohlsson Vaktmästare

072-338 01 46