Kontaktpersoner

Medarbetare

Johanna Fredrixon Pastor och församlingsföreståndare

076-321 91 97
johanna@eq-ingarp.se

Joel Samuelsson Pastor (tjänstledig för studier)

070-493 11 97
joel@eq-ingarp.se

Styrelsen

Agneta Johansson Församlingsordförande

0381-400 47
070-570 49 13
herderyd@gmail.com

Daniel Björketun Vice församlingsföreståndare och styrelsemedlem

0381-411 72
070-278 75 12
daniel.bjorketun@vetlanda.se

Henrik Källner Styrelsemedlem

070-375 27 24

Anna Karin Frisk Sekreterare i församlingsstyrelsen

070-387 26 38
annakarin.frisk@eksjo.se

Ida Hjalmarsson Styrelsemedlem

073-807 23 51
ida.andersson@gmail.com

Kalle Hörlén Styrelsemedlem

070-698 09 14
kalle@norrbyangar.se

Rose-Marie Herbertsson Styrelsemedlem

0381-400 86
070-238 79 45
rosiherbertsson@gmail.com

Equmenia Ingarp

Jonatan Herbertsson Ordförande i Equmenia Ingarp

0381-400 87
073-512 12 13
hebbe_maldini@hotmail.com

Ingarps Ungdomskör

Alva Palmgren Bokningsansvarig för Ingarps Ungdomskör

072-720 01 41
palmenalva@gmail.com

Frida Frisk (Mammaledig) bokningsansvarig för Ingarps Ungdomskör

070-689 12 28
fridaochmikael@gmail.com

Uthyrning

Margaretha Martinsson Ansvarig för uthyrning

0381-400 90
073-031 73 00
m_ingarp@yahoo.se

Hemsidan

Ingemar Ohlsson Ekonomiansvarig / Ansvarig register och hemsida

073-023 35 02
ingemar.ohlsson@bitlog.se

Lukas Hjalmarsson Hemsideansvarig

070-399 60 77
lukas_hjalmarsson@hotmail.com

Vaktmästare

Gerd Ohlsson Vaktmästare

072-338 01 46

Flitiga fingrar

På torsdagskvällar ojämna veckor träffas vi för att riva lakan och packa lådor med förnödenheter till behövande.

Majry Ljunggren

Ledare för syföreningen och Flitiga fingrar

0381-400 28
070-469 69 36

Mer under Engagemang